Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravá výživa

V průběhu celého školního roku se žáci 1. B věnovali projektu Zdravá výživa . Úkolem Obrazekprojektu bylo upevňování preventivního chování k ochraně svého zdraví. Během projektu se žáci zabývali denním režimem, pitným režimem, pohybovým režimem, prevenci úrazů a zdarvé výživě. Závěrem projektu byl zdravý banket, který žáci připravili za pomoci svých rodičů. Rodiče žákům připravili nejrůznější potraviny k přípravě banketu. Zdravá hostina byla uskutečněna díky jejich pomoci, proto rodičům děkujeme. Fotografie z přípravy si můžete prohlédnout na www.rajce.net.

 

Den Země

 ObrazekŽáci III. A se problematice životního prostředí věnovali v rámci čtyřdenního projektu. Během skupinové práce se zaměřili na problematiku znečištění vzduchu, vody  a zabývali se i ochranou přírody v naší zemi. Děti pod vedením třídní učitelky také na škole provedli šetření, které se týkalo třídění odpadů, hospodaření s vodou a využití dopravních prostředků při cestě do školy. Výsledky byly velice zajímavé.

Vyvrcholením celého projektu bylo vytvoření tématických map, ale především páteční výlet na Vranovské skály - chráněnou památku. A i zde se děti učily. V praxi mohly vidět, co všechno může způsobit bezohledný turista, který si v přírodě rozdělá oheň a řádně ho neuhasí.